Sert Zemin Cila Hizmeti

 
   

 
Sert Zemin Cila Hizmeti
       

     Temizliği kolaylaştırmak, yüzeylere güzel bir görünüm sağlamak,mekanik ve kimyasal etkilerden korumak amacıyla sert zeminlere cila atılmalıdır. Temizlik işlemleri ile kir ve atıkların gözle görülenleri uzaklaştırılırken , gözle görülmeyen mikro organizmaların uzaklaştırılması her zaman mümkün olmamaktadır. Bunu sağlayabilmek için

 

dezenfeksiyon işlemleri gerekir. Kullanıma bağlı olarak zeminlerde ufak gözenekler oluşur ve bu gözeneklere sıvı ve katı pislikler birikerek zamanla zemini aşındırmaya eskitmeye devam eder. Bu sebeple yapılacak olan cila, zemindeki gözenekleri kapatarak zemin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak ilk günkü haline getirir ve temizliği kolaylaştırır.

  


   

      Cilalamada iki yöntem vardır. İlk yöntem, mermer gibi kalsiyum karbonat içeren doğal taş zeminlere tatbik edilen kristalize cilalama yöntemidir. Bu işlemin ilk uygulaması zor olmasına rağmen dayanıklığı ve parlaklığı fazla, bakımı da kolay olmaktadır.

      İkinci yöntem ise karo, çini, pvc esaslı linolium, marmelium gibi zeminlerde kullanılan polimer bazlı cilaların uygulanmasıdır. Bu cilalar kendiliğindan parlayan özelliktedir. Dayanıklığı kristalize cilaya göre daha azdır, fakat pvc esaslı zeminler için bilinen en etkin yöntemdir. her iki türlü cilalama yöntemide kayganlığı olmayan zeminler meydana getirir.

 

  

 

 
 


Online Sayaç