Hastane Hijyeni ve Temizliği

 
   

 
Hastane Hijyeni ve Temizliği
       

       Hastane ortamı daima temiz ve steril olması gereken ortamların başında yer almaktadır. Hastaneye bir günde giren hasta, hemşire, doktor ve birçok insan sayısı saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu nedenle hastaneler sağlık dağıtan ve hastalıkların iyilişmesi için var olan bir kurum olduğundan hastanenin sürekli olarak temiz ve hijyenik olması gerekmektedir. 

   Hastane temizliğinde yapılan temizlik kadar kullanılan dezenfektan maddeleride oldukça önemlidir. Çünkü hastane temizliği, ev temizliğinden çok farklı bir durum,

olmakla beraber, hastanenin steril edilmeyişi hastane içinde yatan hastaların ve sağlık personellerinin hastane enfeksiyonu kapmalarına sebep olabilir. Bu nedenle temizlik maddelerinin koruyuculu ve tecrübeli kişiler tarafından doğru bir biçimde kullanılıyor olması çok önemlidir. 

 Hastane temizliği hususunda 16 yıllık bilgisine, tecrübesine ve kalitesine güvenen firmamız yaptığı işlere %100 memnuniyet garantisi vermektedir. Bu konudaki kalitesini 2006 yılında (GATA)GÜLHANA ASKERİ TIP AKADEMİSİ'nin inşaat sonrası genel temizliğini sorunsuz bir şekilde yaparak ve hastane yönetimi tarafından  Başarı belgesi alarak ispatlamıştır.

 

 
 


Online Sayaç